Velký hit zvaný KOLAGEN

Je to jeden z nejvíce poptávaných doplňků stravy jak u žen, tak mužů ve všech věkových kategoriích, protože ovlivňuje řadu tělesných projevů, od pleti přes klouby až po vylučování.

A je opravdu nějaký rozdíl mezi nesčetnými kolagenovými produkty na trhu? To záleží na tom, koho se ptáte. S tolika protichůdnými informacemi od doplňkových společností, sociálních médií a vysoce profilovaných osobností je stále těžší a těžší vědět, čemu věřit. 

Kolagen je protein, který poskytuje strukturu buňkám a lze jej nalézt téměř v každé části lidského těla, zejména ve zdravé kůži, kloubech a pojivové tkáni. Vaše tělo začne snižovat produkci kolagenu zhruba po 20. roce života. Ve skutečnosti ztrácíte každý rok asi 1 % kolagenu, takže ve věku 50 let máte téměř  o 30 % méně kolagenu než ve věku 20 let a téměř o 50 % méně kolagenu ve věku 70 let. 

Ztráta kolagenu je vnitřním faktorem číslo jedna, který přispívá k patrným známkám stárnutí. Jakmile se začne rozpadat, intracelulární matrice ztratí svou tuhost a strukturální podporu, což vede ke vzniku ochablé kůže a vrásek, nepohodlí v kloubech, stresu šlach a vazů a ovlivňuje oči, nehty, vlasy, dásně a dokonce i zdraví trávicího traktu, protože kolagen je také součástí stěny střeva, která hraje nesmírně důležitou funkci při vstřebávání živin do našeho těla a zároveň udržení toxinů a zbytkových látek uvnitř a jejich správné vyloučení.

Kolagen jako nutriční složku lze zařadit do jedné z několika skupin v závislosti na jeho typu, zdroji a výrobních procesech. Existuje více druhů typů kolagenu v našem těle, ale v doplňcích stravy se obvykle uvádí hlavně typy I., II. a III.

Liquid BioCell®= jedinečná generace KOLAGENU

Liquid BioCell® je jedinečný kolagen typu II, který přesahuje typický hydrolyzovaný hovězí, vepřový nebo mořský kolagen, který se nachází ve většině receptur. Tato oceňovaná matrice z jediného zdroje je přirozeně se vyskytující kombinací vysoce vstřebatelného kolagenu s kyselinou hyaluronovou a chondroitin sulfátem v koncentracích, které zrcadlí složení lidské kloubní chrupavky. Je klinicky prokázáno, že přináší pozoruhodné výhody pro klouby i pro pokožku.

Tato složka, podporovaná multipatentovanou technologií Collagen/HA Matrix®, je přirozeně odvozena z kuřecí hrudní chrupavky a je hydrolyzována pomocí patentovaného výrobního procesu Bio-Optimized™ k dosažení ideální mikromolekuly. Výsledkem je přirozeně zvýšená biologická dostupnost. Biologická dostupnost má přímý vliv na to, jak prospěšný doplněk je, protože měří, jak účinně látka vstupuje do oběhového systému těla. Příjem živin nestačí; musí být absorbován, aby se získal jakýkoli přínos, takže biologická dostupnost doplňku může být stejně důležitá, ne-li více, než to, co může tvrdit jeho nutriční označení. Je na místě si také ujasnit pojem vstřebatelnost, která je vždy vysoce individuální a závisí na kvalitě stavu střevního prostředí každého jedince. Takže pokud některé reklamy na doplňky hlásají až 100% vstřebatelnost, je třeba se mít na pozoru, jedná se o marketingový tah, protože tohle je velmi individuální záležitost a člověku s rozmanitým mikrobiomem, který dodržuje pravidla zdravého stravování a dopřává střevům i dostatek vlákniny, se i kolagenový doplněk vstřebá lépe než někomu, kdo má stav střevní mikroflóry v žalostném stavu.


Důležitá fakta o KOLAGENU:

Hovězí a vepřový kolagen se získává hlavně z krav nebo prasat. Na kvalitu výsledného doplňku má vliv jak stáří zvířete, tak i způsob jeho chovu, krmiva apod. Komerčně dostupné kolagenové prášky se obvykle získávají jako zbytky živočišné výroby – kosti, kůže a další zbytky po zpracování na maso, přičemž tyto kůže, aby se například zbavily štětin, tak prochází různými chemickými procesy a to všechno pak ovlivňuje i kvalitu kolagenového doplňku. A nesmíme opomenout ani spojitost se způsobem chovu.. pokud jsou zvířata v halách bez možnosti volného pohybu, krmena geneticky modifikovanými krmivy, ATB a vystavena stresu při porážce, což se ve velkochovech běžně děje, pak toto všechno přechází nejen do masa, ale i dalších tkání a pak i těch kolagenových preparátů.

Proto si pečlivě vybírejte, co do svého těla dáváte. Tím samozřejmě netvrdím, abychom se všichni stali vegetariány, já také maso jím, ale pojďme společně dávat přednost živočišným výrobkům z etických volných chovů, protože všechna zvířata mají svoje city a pokud mají spokojený život, pak i jejich maso nám dodá mnohem kvalitnější živiny. A to samé platí i pro kolagen ze zvířat.

Dalším možným a dnes velmi populárním kolagenem je mořský kolagen. Ten se získává jak z ryb, tak i z různých dalších živočichů jako jsou medúzy, chobotnice, ježovky apod. Tento kolagen cílí především na pleť, je to kolagen typu I. a na klouby a chrupavky obvykle moc nepomáhá. Na pozoru by se před ním ale měli mít lidé s alergií na mořské plody a stále častěji se hovoří také o možné kontaminaci doplňků z mořským kolagenem těžkými kovy, proto se tento nedoporučuje užívat v těhotenství.


Proč Liquid BioCell®kolagen?

Jak se získává kuřecí hrudní chrupavka?

Liquid BioCell® využívá vysoce biologicky dostupnou tekutou formu patentované sternální chrupavky, která je matricí kolagenu, kyseliny hyaluronové a chondroitinu. Pochází z vedlejšího produktu humánně ošetřených kuřat chovaných bez GMO, antibiotik a hormonů na světově nejuznávanějších a nejregulovanějších farmách umístěných v USA a Evropě. V rámci našeho závazku k udržitelnosti používáme kuřecí vedlejší produkty z částí, které by jinak farmy po zpracování kuřat na maso vyřadily.

Proč jsou HA a chondroitin sulfát v Liquid BioCell® důležité?

Kyselina hyaluronová je přírodní sloučenina, která se vyskytuje v celém těle a nejčastěji se vyskytuje v očích, kloubech a kůži.  Jeho molekulární struktura mu dává jedinečnou schopnost zadržovat velké množství vody, což ovlivňuje obsah vlhkosti v těle a přímo ovlivňuje výskyt vrásek, jemných linek, suchou pokožku a pevnost pokožky. Je také klíčovou složkou synoviální tekutiny pro dostatečnou lubrikaci kloubů.

Chondroitin sulfát, který se přirozeně vyskytuje v pojivové tkáni, je jedním ze stavebních kamenů chrupavky. Jeho úkolem je pomáhat tlumit klouby a poskytovat elasticitu a odolnost. Chondroitin sulfát podporuje zdraví kloubů, kostí, vazů a šlach pro optimální pohyblivost a může hrát klíčovou roli při aktivnějším životním stylu, jak stárnete.

Zjednodušeně řečeno, Liquid BioCell® se skládá z hydrolyzovaného kolagenu typu II, hlavní složky zdravých kloubů, mladistvé pokožky a pojivové tkáně; kyseliny hyaluronové (HA), nezbytné pro hydrataci pokožky, údržbu tkání a mladistvý vzhled; a chondroitin sulfátu pro podporu pružnosti a lubrikace kloubů

Existují 4 druhy Biocell kolagenu:

základní – PURE, se zaměřením pro sportovce – SPORT, na pokožku – SKIN a pro celkové zdraví a srdce – LIFE.

Jak poznám, že Liquid BioCell® funguje?

Výsledky dokazují, že tělo snadno rozpoznává a přijímá Liquid BioCell® v kontrolovaném klinickém prostředí, kde vědci mohou porovnávat hladiny kolagenu a kyseliny hyaluronové v kůži a v krvi účastníků v týdenních intervalech.

Data ukazují zvýšení kolagenu a kyseliny hyaluronové mezi účastníky studie, což potvrzuje, že Liquid BioCell® je formulován s molekulovou hmotností, která se účinně vstřebává do krevního řečiště a nerozkládá se v trávicím systému, jako to dělají typické kolagenové proteiny.


 • Působí proti přirozenému stárnutí pleti a fotostárnutí zevnitř ven.
 • Zlepšuje hydrataci, pevnost a pružnost pokožky.
 • Zvyšuje obsah kolagenu v pleti.
 • Snižuje výskyt hlubokých vrásek a linek.
 • Pomáhá zlepšit mikrocirkulaci pokožky a tón pleti.
 • Snižuje hyaluronidázu, enzym, který způsobuje stárnutí pleti.
 • Podporuje zdravé vlasy, nehty, dásně a oči
 • V klinických studiích na lidech se hladiny kyseliny hyaluronové během 28 dnů zvýšily o 6000 %
 • Je vědecky prokázáno, že Liquid BioCell® snižuje hyaluronidázu, což je enzym, který významně přispívá ke stárnutí pleti.

Jak byl objeven Liquid BioCell®?

Produkty Liquid BioCell® byly vyvinuty expertkou na kolagen Asmou Ishaq. Asma je průkopníkem v odvětví kolagenu a nadále vede jako předsedkyně představenstva Collagen Stewardship Alliance, která se věnuje transparentnosti složek, globálně udržitelnému získávání kolagenu, kvalitě a integritě složek. Jako Modere CEO byla Asma v roce 2021 oceněna časopisem Forbes jako top CEO v oblasti e-commerce pro zdraví a krásu. 

Zájem Asmy a jejího týmu o tuto vědu vedl k objevu unikátního přírodního zdroje HA, který také koexistoval s kolagenem a chondroitin sulfátem jako v lidském těle. Surovina byla testována a vyvinuta do  mikromolekul, které jsou tělem skutečně absorbovány. Tato nutraceutická složka byla oceněna 7 americkými a mezinárodními patenty a nazývá se BioCell® Collagen.

Proč jsou patenty důležité?

Patenty pomáhají společnosti Modere chránit přísady, procesy a inovace. Všech 7 patentů Collagen/HA Matrix® bylo uděleno na základě unikátního složení technologie. Je to vůbec první receptura obsahující Bio-Optimized™ kolagen, kyselinu hyaluronovou a chondroitin sulfát v matrici, která napodobuje složení lidského těla. Použití receptury a výrobní proces jsou také patentovány.

Moje zkušenost

Já sama jsem si nejvíce oblíbila Liquid Biocell SKIN, protože jsem měla velmi problematickou pleť a hledala jsem něco, co by mi s tím mohlo pomoct. A narazila jsem právě na Modere a jejich skvělé čisté produkty, takže jsem začala nejprve užívat Trebiotika (protože střeva jsou náš druhý mozek a dysbalance střevní mikroflóry se často projevuje právě různými kožními potížemi) a Biocell Skin a pleť se začala zlepšovat. Nejen, že se snižoval počet zánětlivých boláků, ale pokožka byla hezky hydratovaná, vypnutější, póry menší a celkově zářivější. A s jizvičkami a flíčky po akné mi velmi pomáhá rostlinný produkt Bakuchiol, který je takový malý zázrak pro problematickou nebo i stárnoucí pleť a je přezdívaný jako přírodní náhrada retinolu.

Pokud o sebe člověk chce začít pečovat, tak moc doporučuju zaměřit pozornost nejprve na stav střevní mikroflóry v těle. Ve střevech totiž probíhá veškeré vstřebávání živin jak ze stravy, tak z výživových doplňků, tudíž to má velký smysl. Zároveň osídlení našich střev ovlivňuje i naše emoce, protože se v nich tvoří velká část hormonů a tělo mysl duch je dokonalý kruh. Já teda maximálně doporučuju i Trebiotika, což jsou perličky pro podporu rozmanitosti střevního mikrobiomu.

A koho zajímá program pro podporu zdravého formování postavy, rád by shodil nějaké to kilo nebo si vyrýsoval křivky těla, tak se vám bude hodit info k programu BTS – Body Transformation System, kde jsou k němu veškeré podrobnosti a více se dočtete tady:

A často chodí otázky, jaký kolagen bych doporučila na celulitidu, tak určitě také Liquid Biocell SKIN (z angličtiny „skin“ znamená kůže), tento typ kolagenu je zaměřený právě na náš největší organ, což je kůže a když si dovolíte do svého těla dát kvalitní čistý kolagen, tak postupně ucítíte krásný zlepšení a zpevňování.

Jak se dá objednat?

A. Přes odkaz s promo kodem, viz. níže, kde je i video návod. Díky promo kodu bude automaticky odečtena další sleva 10 € na první nákup. 

NEBO:

B. Písněte do zprávy na FB a pomůžu s objednávkou a ukážu, jak na tom e-shopu využít lepší ceny, než jsou ty oficiální. Plně česká verze eshopu bude dostupná v průběhu roku 2023.

Jak nejvýhodněji v eshopu poprvé nakoupit?

Tento odkaz vás přesměruje na e-shop a obsahuje v sobě promokód, díky kterému dostanete i slevu na první nákup 10 €.

Tady krátký videonávod, jak na e-shopu slevu uplatnit a prohlédnout si celý sortiment.


Kolagenový Matrix

Kolagenový Matrix je skupina na FB. Je to skvělá skupina, která slouží jako inspirace pro všechny, kdo se rozhodli, že se chtějí ve svém těle cítit skvěle a hledají cesty, jak si dopřát kvalitní a zároveň čisté doplňky. Je plná rad, tipů a zpětných vazeb a sdílení od spousty dalších uživatelů a pokud zvažujete nákup něčeho z nabídky tohoto e-shopu, určitě doporučuju se do skupiny přidat a projít si ji. Zároveň tam jsou tipy, jak využít různé možnosti slev a zvýhodněných nákupů, aktuality k akcím a pomoc v případě, že máte s nákupem potíže. Vstup je zdarma a aktuálně už tam svoje poznatky sdílí 3,5 tisíce lidí.

Klikni a napiš mi na messenger o přidání do Kolagenového Matrixu.


Shrnutí o společnosti


Společnost je na trhu už více než 30 let a dodává na trh čisté produkty bez zbytečné chemie a bez testů na zvířatech.

 • Bez kontroverzních chemikálií
 • NETESTUJÍ NA ZVÍŘATECH
 • BPA free, GMO free, bez parabenů, PEGů atd.
 • RECYKLOVATELNÉ OBALY
 • CERTIFIKOVANÁ ČISTOTA A KVALITA – PROCES 10 KVALITY
 • Preference obnovitelných zdrojů energie – výrobní závod ze 100% poháněný větrnou energií

Pro pomoc s objednávkou, radu nebo tip mi neváhejte napsat na messenger a veškeré podrobné videonávody k uplatnění slev a výhod najdete i ve skupině Kolagenový Matrix na FB.

Share

Mohlo by se vám také líbit: